Türkiye'nin bay bayan

moda dekorasyon yaşam

giyim trend sağlık ve spor rehberi modayuppi.com kadınlara ve erkeklere en yeni, güncel moda haberleri, dekorasyon fikirleri, güncel sağlıklı yaşam püf noktaları için öneriler vermektedir!Ev dekorasyon haberleri, tasarım ürünler, alışveriş hakkında püf noktaları, kadın çanta ayakkabı ve giyim önderileri. Uzmanlardan sağlık ve yaşam hakkında röportajlar. Türkiye'de alışveriş, moda, diyet, ilişkiler, sağlık, spor gibi konularda haberler, en yeni trendler modayuppi.com'da.

Her türlü tarz için özel tasarım fikirleri. Size özel renk seçenekleri, kişiliğinize ve tarzınıza uygun moda giyim markaları. Ev dekorasyonu için örnek tasarımlar ve renk kullanımları. Duvar modası, ev şekillendirme ile yaşam alanınızı daha mutlu kılacak öneriler modayuppi haberlerinde sizlere sunulmaktadır.

En moda bayan alışveriş rehberi modayuppi.com, her zaman günceli takip ederek, en uygun, en tarz ve indirimli tekstil, ayakkabı, çanta, çorap, iç giyim, yaz ve kış modalarına uygun son yılın ve gelecek yılın modalarını sizelere sunmaktadır. Kadınlara özel alışveriş rehberi, sağlık, kadın erkek ilişkisi, çocuk, bayan giyim, diyet, spor, güncel ve eğlenceli haberlerin bulunduğu yaşam kategorileri hem erkek hem bayan ziyaretçilerimize sunulmuştur. Spor giyimden klasik giyime günlük rahat elbiselerden davetler ve önemli günler için abiye kıyafetler, tuvaletler, spor tarz günlük giyimler gibi bir çok moda giyim tarzları hakkında detaylı bilgileri modayuppi'de bulabilirsiniz.
Moda hayatımızın en alanında karşımıza çıkacak trendler, en popüler tercihler bütünüdür. Bir moda rehberinden bilgi veya uzman görüşü alırken sizin için en doğru moda ürünlerini sizlere sunarak, size en uygun tercihleri yapmanızda yardımcı olacağız. Modayuppi hayata dair en moda ne varsa sizlere sunacaktır. Alışveriş yaparken sokağın modasının yanı sıra, sizin yaşam tarzınıza uygun, sizi mutlu eden moda ürünleriyle buluşmanızı ve haberdar olmanızı sağlayacaktır. Bayanların en çok tercih ettiği veya en rahat ettiği giyim ve özellikle ayakkabı modellerinin en moda örnekleri sizlere sunulacaktır. Moda haberleri bayan takipçilerimize sunulmuş gibi görünsede, erkek takipçilerimiz için de bay modası veya erkekler için moda gibi haber başlıklarımız olacaktır. Bay veya bayan modası en güncel trendler en kaliteli markaların son moda ürünleri, son model bu yılın ve gelecek yılın modası haberlerimizde konu başlıkları olacaktır

Ev dekorasyonu için ünlü markaların en yeni modelleri, koltuk takımları, halı modelleri, ilginç oda tasarımları, dekorasyonda kullanılacak renklerin anlamları ve önemini dekorasyon haberlerimizden takip edebilirsiniz. İnsan psikolojisinde her renk farklı anlamlar ifade eder, farklı duygular hissettirir. Evinizin dekorasyonunu yaparken, seçtiğiniz eşyaların güzel görünmesi vermek istediğiniz ferah atmosfer renkler ile doğrudan ilişkilidir. Eşya seçiminizi yaparken önceliğiniz konfor ya da tasarımsal görünüm güzelliği olabilir. Mobilya, renk, aksesuar ve hatta duvar, kapı, pencere gibi evinizin temel yapılarını seçerken konforlu olması ve dekorasyon güzelliğini harmanlayarak ortaya müthiş bir ev dekorasyonu çıkarabilirsiniz. Yatak odası başta olmak üzere oda tasarımları da evinizdeki genel tasarım dilini devam ettireceğiniz, aynı konfor ve trend tasarımı sürdürmek isteyeceğiniz yaşam alanlarınızdır. En güncel yatak odası, oda ve ev dekorasyonu tasarım önerilerimiz modayuppi.com'da sizlerle olacak.

Güzellik ürünleri, makyaj malzemelerinde kaliteli marka önerileri, yüz ve vücudunuza en uygun renkler ve makyaj modelleri, son moda makyaj önerileri, cilt bakımı için yeni teknolojiler, hem sağlıklı hem şık makyaj ve bakım güzellik ürünleri için tavsiyeler haberlerimiz içerisinde bulabilirsiniz. Websitemizde size uygun ten renginiz için hangi tarz güzellik ürünleri yüz ve vücut bakımları yaptırabileceğiniz örnek haberlerimiz sizlere sunulmuştır. En güncel temizlik ve bakım ürünleri için yerli ve yabancı çeşitli markalar önerilmektedir. Dünya çapında ünlülerin kullandığı makyaj malzemeleri ve bakım ürünleri araştırmaları haberlerimizde yer almaktadır. Yaz ve kış için cilt bakımı nasıl yapılır, güneş yanıkları için önlemler neler olmalı gibi sorularınızın cevaplarını modayuppi.com'da bulabileceksiniz.

Diyet yaparken nelere dikkat edilmeli? Size özel boy ve kilo oranınız ne olmalı? Diyet yaparken ilk hedef sağlık olsa da zayıflamak hem de kısa sürede zayıflamak herkesin önceliğidir, ancak hemen zayıflamak için vücut sağlığınıza uygun diyet programları uygulanmalıdır. Uzman bir diyetisyen hekim yardımıyla en doğru perhiz beslenme listesi oluşturulmalı ve uzman tavsiyelerine uyulmalıdır. Unutulmamalıdırki yapacağımız diyet ve beslenme programları her zaman tek başına yeterli olmayacaktır. Spor ile desteklenen doğru bir beslenme programı uygulaması sonucu yaşam kaliteniz de yükselecektir ve devam eden süreçte istediğiniz sıkı ideal vücut ölçülerinize ulaşabilirsiniz. Kişisel mutluluk verecek diğer bir etken de sağlıklı bir yaşam kazanmış olmaktır. Sağlıklı yaşam ikili ilişkilerinize, iş ve aile hayatlarınıza da çok olumlu katkılar yapacaktır. Sağlıklı ve doğru beslenme için yaşınıza uygun programları disiplinli şekilde uygulamanız gerekmektedir. Modayuppi sizin için hazır kısa diyet programları önerilerini haberlerinde konu başlığı olarak belirlemiştir. En güncel sağlıklı yaşam ve beslenme haberleri için modayuppi size haber makaleleriyle destek olacaktır.

Sevgili, aile, anne baba, hatta iş arkadaşlarınız ile ilişkileriniz için ip uçları öneriler ve uzman görüşleri sizlere sunulmaktadır. Aşk hayatınızın olumlu veya olumsuz gidişatını ölçebilir, ilişkiniz hakkında yeni fikirler edinebilirsiniz. Karı koca ilişkilerindeki sorunlar ve çözümleri için uzman röportajları da haber konularımızda sizlere sunulmaktadır. Modayuppi aşk, flört, evlilik ve boşanma gibi hayatınızın en önemli anlarına uygun davranışlar, ilişkilerde yapılan hatalara dair öneri ver örnekler sunar. Anne çocuk ilişkisi veya gebelik hamilelik dönemlerinde yaşanan sorunlar için çözüm yolları da yine haberlerimizde sizlere sunulacaktır. Mutlu bir evlilik, mutlu bir yaşam için yapmanız gerekenler hepsi modayuppi'de!

Sağlıklı yaşamın gereksinimleri dengeli beslenme ve spor'dur. Sağlıklı bir hayat sürmek için, yaşam kalitenizi arttırmak için en doğru yol vücudunuza iyi bakmaktır. Düzenli olarak (yılda 1 kere) kapsamlı bir check-up ile vücudunuzun durumunu uzman doktarlar eşliğinde takip etmelisiniz. Sağlıklı yaşam için spor yapmak gereklidir ancak size uygun doğru program ve doğru tempolu, yaşınıza uygun sporlar sizin için en önemli sağlık kaynağıdır. Her gün tempolu yürümek bile spor için güzel bir başlangıçtır. Uzman yardımı alarak doğru spor antrenman programı hazırlanarak sağlıklı bir yaşama kavuşulabilir. Kişisel antrenmanlar ev ortamında da yapılabilir. Evde spor yapmak size hem zaman hem de maddiyat tasarrufu sağlar. Küçük pratik spor aletleri ile evde çalışmalar yapabilir, yine uzmanlardan bilgi alınarak doğru antrenman metodlarını evde kendiniz uygulayabilirsiniz. Spor yaparken aynı zamanda beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Sağlıklı beslenerek ve yaptığınız antrenmanlara uygun diyetler yaparak sağlıklı yaşam için çalışabilirsiniz. Günümüzdeki en popüler antrenman ve spor dallarından birisi de pilates'tir. Pilates ile vücud yapınıza uygun aletli veya aletsiz antrenman ve egzersizler yaparak sıkı bir vücuda ve arzuladığınız sağlıklı yaşam'a kavuşabilirsiniz. Fitness, gym, cardio, body building bay ve bayanlar için pilates stüdyoları spor salonu önerileri haberlerimizde sizlere sunulmaktadır. Spor salonlarındaki uzman eğitmenlerden yardım alarak sizin için en doğru sağlıklı yaşam antrenman programını hazırlatabilirsiniz. Spor salonu haberleri de yine modayuppi haberleri arasında sizlere sunulacaktır.

Yemek tarifleri makalelerimiz ile ziyaretçilerimize en pratik en lezzetli yemek tariflerini sunmaktayız. Modayuppi ilgili haberleri ile en lezzetli ev yemekleri tariflerini sizlere sunmaktadır. Oktay usta ve bir çok ünlü aşçının en güzel yemek tarifleri farklı yemeklerin ilginç pişirme önerileri modayuppi.com'da. Yemek tarifi için ev hanımlarına ve çalışan bayanlara uygun çeşitli hazır yemek tarifleri, çocukları mutlu eden ve beslenme alışkanlıkları kazandıracak yemekler ve sofra düzeni için püf noktaları ziyaretçilerimize sunulmaktadır. Ebeveynler için hem sağlıklı hem de ekonomik yemek tarifleri. Yapımı kolay yemekler ile evinizde hazır bulunan malzemeler ile kolayca hazırlanabilecek yemekler için haber konu başlıkları modayuppi'de. Gelişme çağındaki çocuklar ve bebekler için anne sütüne ek olarak organik besinler ile büyümeye yardımcı ara öğünler, lezzetli yemekler için tarif haberleri modayuppi.com'da.

Günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak için yüzleri güldüren eğlenceli video'lar. Video haberler, sevimli kedicikler, bebekler ve hayvanlar, bebekler sevimli yavru köpek video'ları. Yavru kedi video'ları, eğlenceli kedi ve bebek video'ları, komik kazalar, komik video derlemeleri yaşam haberlerimizdeki konu başlıklarıdır. Sevimli bebeklerin eğlenceli halleri, yaşama dair ilginç bilgiler, mutlu köpek ve kedi maceraları ve komedi şaka video'ları modayuppi.com'da.

Kalçadaki Çatlaklıklara Bitkisel Çözüm

Kalçadaki Çatlaklıklara Bitkisel Çözüm

Kalçadaki Çatlaklıklara Bitkisel Çözüm;

Cildi yeteri kadar nemli tutmassak cilt çatlakları oluşur. Kadınların çoğunda görülen kalçadaki cilt çatlaklarını yok etmek için bitkisel çözümler mevcuttur. Bunlardan bazıları şunlardır;

cilt çatlaklıkları

cilt çatlaklıkları

 

Patates suyu

Patates suyu içerisinde bulunan enzimler ile cilt yapısının onarılmasına yardımcı olur. Birçok cilt sorununda yaygın olarak kullanılır. Kalça bölgesinde oluşan çatlakların azaltılmasında da etkilidir.Çiğ patates suyu cilde doğrudan uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklenir ve su ile durulanır. Uygulamanın her gün düzenli olarak yapılması önerilir.Patates suyu cilt hücrelerinin kendini yenilemesine yardımcı olur. Aynı zamanda birçok faydalı vitamin ve mineral içerir. Cilt tonunun korunmasına yardımcı olur.

Şeker

Şeker genellikle peeling uygulamalarında kullanılır. Ciltteki kirin ve ölü deri hücrelerin arınmasını sağlar. Aynı zamanda cildin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.Biraz şeker ile limon suyu ve badem yağı karıştırılır. Elde edilen karışım ciltte çatlakların oluştuğu alanlara masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve soğuk su ile durulanır.Uygulama bir ay boyunca düzenli olarak her gün yapılabilir.

Aloe vera bitkisi

Aloe vera bitkisi de cildin nemli kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt yapısını besler ve güçlendirir.Taze aloe vera bitkisinden çıkarılan jel ya da su cilde doğrudan uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklenir. Daha sonra alan ılık su ile durulanır.Alternatif olarak biraz aloe vera jeli ile E vitamini karışımı da cilde uygulanabilir.Uygulama haftada birkaç kez düzenli olarak yapılmalıdır.

Limon suyu

Limon suyu cilt çatlakları için en etkili çözümlerden biridir. Ciltteki kiri ve ölü deri hücrelerin temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda olası cilt enfeksiyonlarını da engeller.Limon suyu kalça bölgesindeki cilt çatlaklarına uygulanır. Bir süre cilde masaj yapılır. Ardından ılık su ile durulanır.Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.

Hint yağı

Hint yağı ciltteki ince çizgiler, kırışıklıklar ve çatlaklar için en etkili çözümlerden biridir. Cildin esnekliğini korumasına yardımcı olur ve doğal kolajen dengesini korur.Biraz hint yağı ısıtılır. Ardından cilde masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar cilt tarafından emilmesi beklenir. Daha sonra ılık su ile durulanır.Uygulama en az 2 ay süreyle haftada birkaç kez düzenli olarak yapılmalıdır.

Yumurta akı

Yumurta akı da ciltteki çatlaklardan kurtulmak için önerilen çözümlerden biridir. Cildi yatıştırır ve cilt yapısını besler. Aynı zamanda içerisindeki protein ile cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar.İki adet yumurta akı iyice çırpılır. Ardından cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklendikten sonra alan ılık su ile durulanır Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.Uygulama ardından cilde biraz zeytinyağı uygulanabilir.

Kayısı maskesi

Kayısı içerdiği enzimler ile cilt yapısını besler ve güçlendirir.Kayısıların çekirdekleri çıkarılır ve blenderdan geçirilir. Elde edilen macun cilde masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 15 ya da 20 dakika kadar ciltte bekletilir. Ardından alan ılık su ile durulanır.Uygulama düzenli olarak her gün yapılabilir.

Kakao yağı

Kakao yağı eski zamanlardan beri cilt çatlakları için kullanılır. Cildin yumuşamasına ve nemli kalmasına yardımcı olur. Cilt esnekliğinin korunmasına yardımcı olduğu için kalça bölgesindeki çatlakları azaltır.Biraz kakao yağı ile E vitamini yağı karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır.Uygulama haftada iki kez düzenli olarak yapılmalıdır.

Elma sirkesi

Elma sirkesi asidik bir yapıya sahiptir. Bu içeriği ile ciltteki çatlakların azaltılmasına yardımcı olur.Bir sprey şişesine biraz su ile elma sirkesi konulur. Bu karışım cilde günde birkaç kez sprey olarak uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır.Bir gece ciltte bekletildiğinde daha etkili olacaktır.

Kahve

Kahve de ciltteki ölü derilerin ciltten atılmasını sağlar. Etkili bir peeling malzemesidir. Antioksidan özellikleri de vardır. E vitamini ile birlikte kullanılabilir.Biraz kahve çekirdeği ezilir ve toz haline getirilir. Ardından E vitamini yağı ile karıştırılır. Elde edilen macun cilde masaj yaparak uygulanır. 10 dakika ciltte bekletilir ve su ile durulanır.Uygulama düzenli olarak her gün yapılabilir.

Esansiyel yağ masajı

Ciltteki çatlak görüntünün azaltılması için esansiyel yağlardan da faydalanılabilir. Özellikle gül yağı, lavanta yağı, sandal yağı ve papatya yağı kullanılması önerilir.

Bal

Biraz bal ile zeytinyağı ve şeker karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır.Uygulamanın her gün düzenli olarak birkaç kez tekrar edilmesi önerilir.

Su tüketimi

Ciltteki çatlakların nedeni cildin nemsiz kalması ve esnekliğini kaybetmesidir. Bu nedenle su tüketimine dikkat edilmeli; günde 3 litreye yakın su içilmelidir.

Nasıl önlenir?

Cilt düzenli olarak nemlendirilmelidir. Losyonlar, kremler ve cildi nemlendiren diğer cilt bakım ürünleri kullanılabilir. Özellikle vazelin son derece etkili bir nemlendiricidir.

C Vitamini açısından zengin besinler tüketilmelidir. Bu besinler bağışıklığın artırılmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt sağlığını da korur. Her gün düzenli olarak yeşil yapraklı sebzeler, turunçgiller, papaya gibi besinler tüketilebilir.

Cilde düzenli olarak bitkisel yağlar ile masaj yapılmalıdır.

Düzenli egzersiz önerilir. Her gün 30 dakika kadar yürüyüş, koşu ya da bisiklet egzersizleri yapılabilir. Bu egzersizler kas sağlığının korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt esnekliğini de korur. Özellikle kalça bölgesindeki kasları çalıştıran egzersiz hareketleri yapılmalıdır.

Beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Mineral ve vitamin açısından zengin gıdalar tüketilmelidir. Ayrıca yağlı ve kızartma besinlerden uzak durulmalıdır.

Çok hızlı kilo alınmamalı ve kilo verilmemelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir